MIKS VALIDA JAX WAX AUSTRALIA VAHAD?

Tavaliselt tehakse depilatsioonivahasid toorainest, mis on saadud männipuust või hiina kummipuust, kuid seda tuleb keemiliselt töödelda, et see sobiks depilatsioonis kasutamiseks. Töötlemata männivaik kristalliseerub ja võib minna keema. See on ka happeline, mistõttu on pärast männipõhise vaha kasutamist tõenäolisemalt naha punetus.
Kõige tavalisem vaha, mida kasutatakse “looduslikul” vahal, on mesilasvaha – kuid see peab siiski sisaldama mikrokristalseid ja parafiinvahasid ning täiteaineid, lõhnaaineid ja värvaineid.

Vahade kvaliteet

Kaseiinide ja mesilasvaha kvaliteet ja toimivus sõltub lähtematerjalist, saagikoristusest ja materjalide töötlemisest. Nagu looduslikud tooted, erinevad need partiid partiide kaupa ja seetõttu võivad valmistooted olla ebastabiilsed. Jax Wax Australia on maailma suurim uue generatsiooni sünteetiliste vahade tootja ning tema vahad sobivad ka veganitele, sest ei sisalda mesilasvaha.

Miks mesilasvaha vaba?

Mesilaste ekspluateerimine inimeste hüvanguks on läinud viimastel aastakümnetel veidi liiale ja kuigi nende vahvate loomakeste töövili – mesi on nii magus ja hea ning inimene on õppinud kasutama ka teisi mesilaste toodangut nagu õietolmu ja mesilasvaha siis kahjuks on inimeste tarbimine aina kasvanud samas kui mesilaste arvukus on vähenenud lausa 40%! Kahjuks aga on uurimusi, mis tõendavad, et vaid 1 ainsa mesilase kadumisega kaob ka 100 000 taime ja kõigi mesilaste kadumisega maakeralt on inimestel vaid 4 aastat veel elada.
Mesilasvaha kasutatakse kasvavas kosmeetikatööstuses ja toiduainetetööstuses kui looduslikku alternatiivi petrooleumi asendusena. Mesilasvaha toodavad mesilased oma noortele mesilastele ja et hoida oma saaki ja kaitsata seda talve külma eest. Mesilasvaha ära võtmine võrduks seega inimeste peavarjuta jätmisega ja kõigi toiduainete pakendite ära võtmisega.
Looduslik ja loodussõbralik tegutsemine oleks mesilasvaha asemel kasutada taimseid vahasid.

Jax Wax Australia tooted on kõik 100% vegan sest ei sisalda loomset päritolu tooraineid. Mesilasvaha on asendatud taimset päritolu vahadega. 

Täissünteetilised kõvavahad ei sisalda: 

  • mesilasvaha – mis teeb vaha kuivades rabedaks ja murdub kergelt; 
  • männivaiku – mis kleepub naha külge ja eemaldades kisub ja rikub nahka ja on valulikum, ning tihti ka allergilist punetavat reaktsiooni põhjustav
  • polümeri – plastik – tavaline kõvavahade koostisosa, mis kuumeneb keemiseni ja võib kõrvetada nahka